کیفیت صفحه نمایش و صدای می۹ چگونه است؟

کیفیت صفحه نمایش و صدای می۹ چگونه است؟

می۹ پرچمدار خوش قیمتی است که شیائومی در عین کاهش قیمت، سعی کرده بهترین کیفیت ممکن را در تمامی زمینه ها حفظ کند. بدین منظور در زمینه صفحه نمایش، شیائومی از یک نمایشگر امولد ۶.۳۹ اینچی و با رزولوشن + Full HD ساخت سامسونگ استفاده کرده است تا نشان دهد که برای کاهش قیمت،از کیفیت دستگاه نمی‌کاهد. حال وبسایت GSMArena به بررسی ادعا شرکت و عملکرد نمایشگر این پرچمدار جذاب پرداخته که باهم آنرا مرور می‌کنیم:

بنا به بررسی وبسایت مذکور، نمایشگر می۹ دارای حداکثر شدت روشنایی ۶۲۰ نیتی بوده که با میزان اعلامی ۶۰۰نیتی شیائومی مطابقت کرده و موجب عملکرد خوب دستگاه در زیر تابش آفتاب می‌گردد؛ کنتراست دستگاه هم، آنچنان که از پنلهای امولد انتظار می‌رود، بی نهایت است.

میزان دقت رنگ هم در حالت Standard Contrast بسیار دقیق بوده اما حالت پیشفرض دستگاه Adaptive Contrast است که باتوجه به شرایط نوری محیط، کنتراست و دقت رنگ را تنظیم می‌کند؛ پس اگر نیاز به دقت زنگ بالا دارید باید حالت را به Standard تغییر دهید.

وظیفه محافظت از این صفحه نمایش بسیار خوب هم برعهده یک شیشه گوریلاگلس ۶ است که در حال حاضر مقاومت ترین شیشه موجود در دنیای موبایلهاست و لایه ای ضدچربی هم از کثیف شدن نمایشگر تا حد ممکن جلوگیری می‌کند.

همچنین نمایشگر می۹ از قابلیت HDR نیز پشتیبانی می‌کند که برای دوست داران تماشای فیلم و ویدیو خبر بسیار خوبی است.

 

صدا :

می۹ همچون نسل قبل تنها به یک اسپیکر در لبه پایینی مجهز بوده که نسبت به نسل قبلی‌اش، از کیفیت و شدت صدای بهتری برخوردار است.

جک هدفون ۳.۵میلیمتری نیز در این گوشی حضور ندارد و برای استفاده از هدفون با رابط مذکور، تبدیلی در جعبه حضور دارد؛ کیفیت وبلندی خروجی صدا نیز در حد بسیار خوبی بوده و نویز در حد کمی است.

بنابراین همانطور که خواندید می۹ با داشتن یک نمایشگر و اسپیکر بسیار خوب، می‌تواند وظایف صوتی و تصویری خود را به نحو احسن انجام دهد.

منبع

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها